Rallyfan.cz Girl
130RS znovu ožila u vinic

Pro Martina Hrachovce Soutěž splnila očekávání víc jak na 100 %   .

Rally Hustopeče…

Minulý týden se v krásném prostředí hustopečských vinic jel již 5. závod ze seriálu PČRR Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče. Tato nově zařazená soutěž byla pro poháristy velkým lákadlem. Nejen nočními RZ na nových tratích, ale i slibovaným zázemím pro poháristy po zpackané „Valašce“.

Já měl v plánu jet tuto soutěž již delší dobu. Jelikož jsem byl z loňského roku navnaděn od spolujezdkyně, že je to tam super, ale že se zdejší tratě dají naplno prožít jen v historikovi… Další pobídkou bylo vstřícné a přátelské jednání organizátorů v čele s ředitelem Rudou Kouřilem. A tak, když jsem letos viděl kalendář PČRR, zajásal jsem. Čím víc se blížil termín soutěže a pronikaly informace o trati z netových rozhovorů s Rudou, tím víc jsem se těšil. Na poslední chvíli ještě došlo ke změně spolujezdkyně a my jako staronová posádka jsme mohli vyrazit do Hustopečí. Protože jsme od začátku roku jeli každou soutěž s jiným vozem, nebylo do poslední chvíle jisté, co tentokrát na tratě vytáhneme.

Nakonec bylo rozhodnuto, že složíme RS, která byla ještě po „Valašce“ bez motoru. To se také ve středu před startem podařilo… Jediná věc, z které jsem měl celou dobu obavy, byly vysoké teploty. Ty nastoupily na začátku týdne, takže jsme sledovali teploměr od středy večera, kdy jsme dorazili. Ve čtvrtek jsme od rána najížděli trať a je pravda, že do večera jsme měli co dělat, abychom to stihli. Teploty se pohybovaly kolem 34 stupňů a ještě v 21 hod. bylo 28 stupňů. V klimatizovaném autě se to dalo, ale při představě rozpálené RS nám bylo všelijak…
Pátek uběhl ve znamení přejímek a přátelských posezení u ostatních pohárových posádek. Servisní zóna byla dle slibu prostorná, přímo v objektu Agrotecu, vše po ruce včetně tankovací zóny a ÚP. Ve večerních hodinách proběhl slavnostní start a mohli jsme začít ukusovat první kilometry noční tratě, která se skládala ze 4 RZ a 46 ostrých kilometrů. Vše probíhalo celkem v klidu, auto poslouchalo a nebýt výletu do lesíka na 4. RZ, byl by to pohodový večer. Naštěstí škody nevznikly a ani časová ztráta nám nijak neuškodila. Tak jsme šli po nočním servisu spát kolem půl 3. na průběžném 3. místě ve skupině.

Ráno nás čekalo dalších 89 ostrých kilometrů. Začínali jsme okruhovou RZ. Bohužel, hned na startu nám odešla baterka v interkomu, kterou jsme ráno koupili a před odjezdem namontovali. Naštěstí byla trať snadno zapamatovatelná, a tak se dala v pohodě jet na oči za vydatné podpory spolujezdkyně, která gestikulovala znakovou řečí :-) Při dalším přejezdu jsme dali náhradní a už nám nic nebránilo v tom, abychom si celý den užívali a bavili diváky kolem trati. Teplota dopoledne byla taky rozumná, zlobit začala až odpoledne. Naštěstí probíhala soutěž bez větších zdržení, tak jsme i toto celkem přestali vnímat. Jediným stínem na celém dni byla moje školácká chyba na RZ 10, kdy jsem v její první třetině trefil vytočeným kolem protikatovací kolík a ohnul jsem spojovačku. Byli jsme rádi, že se s autem dalo v klidu dojet do cíle i na rampu. Tam jsme také zjistili, že nás to nestálo umístění, a tak jsme si s úsměvem na rtu převzali poháry a chystali se domů.

Závěrem musím říct, že soutěž splnila očekávání víc jak na 100 % a velký dík za to patří pořadatelům této krásné soutěže, kteří i nám poháristům připravili super zázemí a podmínky k plnohodnotnému soutěžení.

Autor: Hrachovec team
Email: va.mo@centrum.cz
Vydáno: 4.7.2012 02:57
Zobrazeno: 5527x